Nie będę jednak uprzedzać faktów, najpierw ją dokończmy ;-)
Wszycie suwaka to wg mnie najtrudniejszy etap, ale nie niewykonalny. Zostawiłam sobie wcześniej jeden pasek, by do niego przyszyć suwak. Z doświadczenia wiem, że tak jest o wiele prościej niż doszywać go do całego komina. Dopasowałam sobie suwak z jednej strony, przypięłam go za pomocą klamerek do bielizny i przyszyłam do torebki, przekłuwając materiał suwaka i przekładając igłę między kwadratami z papierków:
Kiedy skończyłam jedną stronę, analogicznie postąpiłam z drugą. Suwak powinien być przyszyty mniej więcej w połowie paska, by z jednej strony nie był zbyt widoczny, a z drugiej, by nie był za głęboko. Ja widać na zdjęciu poniżej, igłę przeprowadzamy przez środek złożonego papierka, dzięki czemu cała nitka będzie schowana w środku, a szycie będzie trwałe:
Pasek, tak jak wszystkie poprzednie, należy zszyć z resztą torebki:
Czas zając się dnem torebki. To już nic trudnego: zszywamy brzegi ze sobą analogicznie do całości. Proponuję zacząć od środka, by mieć pewność, że dno jest równo ustawione z górą. Najlepiej: zasunąć suwak, położyć torebkę, przycisnąć, zaznaczyć, które kwadraty powinny być zszyte ze sobą i połączyć je:
Przy końcach okaże się, że mamy za dużo jest o jeden dziobek, ale tak powinno być. Należy go po prostu wcisnąć do środka. Torebka skończona!
Nie jest to moja pierwsza torebka recyklingowa. Zrobiłam już taką z papierków po cukierkach, dwie z opakowań po chipsach i ta, czwarta i jak na razie ostatnia, wykonana jest z opakowań po czekoladach. Takie torebki są naprawdę trwałe!!! Ta mała ze zdjęcia poniżej służy mi od ok. 8 lat.
Satysfakcja jest ogromna, a efekt końcowy robi wrażenie. Zapraszam na pierwszy post z tej serii i działajcie! I koniecznie pokażcie, co udało się Wam stworzyć.